Mensen van BMS Security: Beau Pompies, Meewerkend Teamleider

Mijn naam is Beau Pompies. Ik ben 24 jaar en werk als meewerkend teamleider.
Ik ben nu 5 jaar werkzaam bij BMS Security. Ik ben begonnen bij BMS Security als gediplomeerde beveiliger MBO 2. Ondertussen ben ik via BMS Security bezig met het volgen van de MBO 3 beveiligingsopleiding en ben doorgegroeid naar meewerkend teamleider.

Dagelijks hou ik mij bezig met het begeleiden van aspirant beveiligers, het nakijken van praktijkwerkboeken, het maken van werk instructies, ervoor zorgen dat de beveiligers voorzien zijn van de juiste werkkleding en zo kan ik nog wel even doorgaan.

Wat maakt jouw werk bij BMS Security zo speciaal?

Wat mijn werk zo speciaal maakt, is de diversiteit. Geen dag is hetzelfde bij BMS Security. Het ene moment ben je op kantoor bezig met het nakijken van praktijkwerkboeken, en het volgende moment kun je zomaar worden gebeld dat er een incident heeft plaatsgevonden op een werkplek. Dan is het belangrijk dat je snel kunt schakelen en direct in actie komt.

Een moment waarop je écht het verschil maakte?

Wanneer ik echt het gevoel heb dat ik het verschil maak, is dat vooral tijdens evenementen. Zeker wanneer er een incident plaatsvindt, zoals een EHBO-melding, merk je hoe belangrijk je rol als coördinator is. Door snel te handelen, de situatie goed in te schatten en de beveiligers aan te sturen, zorg je ervoor dat de omgeving snel wordt afgezet en er ruimte ontstaat voor de EHBO. Op zo’n moment weet je dat jouw handelen ervoor zorgt dat de hulpverlening zo snel en effectief mogelijk op gang kan komen. Dat geeft mij het gevoel dat ik op dat moment echt van waarde ben.

Hoe zorgt BMS Security ervoor dat jij jezelf kunt ontwikkelen?

Binnen BMS krijgen we jaarlijks verschillende trainingen. Denk hierbij aan trainingen op het gebied van fouilleren en visiteren, maar ook aan een NS-training. Daarnaast wordt ieder jaar de verplichte BHV-training aangeboden, zodat we onze kennis en vaardigheden op peil houden.

Binnen BMS is er ook volop ruimte voor doorgroeimogelijkheden. Zelf ben ik begonnen als een ‘gewone grijze passer’ en heb ik mij inmiddels ontwikkeld tot meewerkend teamleider. Binnenkort zet ik de volgende stap en ga ik aan de slag als planner. 

Wat heb je geleerd bij de BMS Academy?

Je bent nooit te oud om te leren. Binnen BMS Academy worden jaarlijks trainingen georganiseerd en casussen nagespeeld. Zo kunnen we van elkaar leren, onze horizon verbreden en elkaar wijzer maken in het omgaan met verschillende situaties. Dit helpt mij ook in het uitbreiden van mijn kennis. 

Hoe zou je de sfeer en samenwerking omschrijven?

Ik zou de sfeer en samenwerking omschrijven als een echte, hechte familieband. Iedereen is welkom en wordt met open armen ontvangen. Er is een sterke band waarbij we voor elkaar klaarstaan en iedereen zich een onderdeel van het team voelt.

Wat is het grootste misverstand over werken in de beveiliging?

Mensen zien beveiliging vaak als een agressief beroep en denken al snel dat iedere beveiliger een uitsmijter is. Niets is minder waar.

De hoofdtaak van een beveiliger is juist het bieden van service en het zorgen voor een veilige en gastvrije omgeving. Denk bijvoorbeeld aan het informeren en doorverwijzen van bezoekers, het beantwoorden van vragen, het verlenen van eerste hulp of het ondersteunen van hulpverleners wanneer dat nodig is.

Een beveiliger is vaak het eerste aanspreekpunt en daarmee een belangrijk visitekaartje van het bedrijf waarvoor hij of zij werkt. Maar je bent ook een visitekaartje voor jezelf.

Waarom is vertrouwen tussen een beveiliger en de opdrachtgever zo cruciaal?

Door vertrouwen op te bouwen versterk je de band tussen beveiliger en opdrachtgever. Dit heeft ook positieve invloed op de werkvloer en de uitvoering van de werkzaamheden.

Zo wordt de samenwerking sterker en kan je altijd op elkaar terugvallen als er een situatie is waar jij niet uit komt.

BMS Security staat bekend als sociale werkgever. Wat betekent dat in de praktijk?

Omdat wij een sociale onderneming zijn, krijgen wij ook medewerkers binnen die ieder hun eigen rugzak meebrengen. Sommige collega’s hebben daardoor wat meer begeleiding, aandacht en ondersteuning nodig dan anderen.

Voor mij als meewerkend teamleider betekent dit dat ik soms net wat meer tijd en energie in deze collega’s moet steken. Niet om het werk voor hen te doen, maar om hen de juiste ondersteuning, begeleiding en het vertrouwen te geven om zich verder te ontwikkelen.

Mijn doel is dat ook deze collega’s de kans krijgen om hun MBO 2-opleiding Beveiliging succesvol af te ronden.

Welke persoonlijke eigenschap past perfect bij dit vak?

Mensenkennis en sociale vaardigheden zijn 2 hele belangrijke eigenschappen.

Door middel van mensenkennis kan je op een afstand al een persoon lezen door middel van houding en gedrag. Dit gecombineerd met sociale vaardigheden kan je op een (verdacht) persoon af stappen om een praatje te maken. Door het stellen van de juiste vragen kom je er dan al snel achter of deze persoon op het juiste adres is.

Waar ben je het meest trots op?

Waar ik het meest trots op ben is hoe ik ben doorgegroeid binnen de organisatie in de afgelopen 5 jaar. De jaren ervaring die ik op de werkvloer heb opgedaan kan ik nu heel mooi gebruiken in het begeleiden van de aspiranten.